nevim

Flashdisk, externí disk a paměťová karta

Flashdisk

Chceš si svoji práci uložit, ale dochází ti na počítači místo? Potřebuješ si dokument, obrázek či video přenést do jiného počítače? Od toho tu jsou paměťová média. Ještě na začátku tohoto století se na takový flashdisk vešlo jen 8 MB dat. Od té doby se velikost zvětšila, a tak si můžeš koupit flashdisk do 2TB. Je to úložiště s rychlým přístupem, data máš překopírovaná během chvilky a můžeš si je vzít kamkoli.

Paměťové karty

Dalším médiem jsou paměťové karty. Jsou různě veliké a používáš je ve foťáku, mobilu, tabletu a jiných zařízeních. Na ty nejmenší existují speciální zařízení, aby se daly připojit k počítači, a mohl sis tak stáhnout fotky z dovolené, nahrát si do mobilu písničky na poslouchání nebo třeba do GPS navigace nahrát mapu země, do které se chystáš.

Externí disk

Pokud máš tolik dat, že ti už nestačí ani flashka, pořiď si externí disk. K počítači ho připojíš pomocí kabelu do USB portu stejně jako flashku. Ale pozor, je dost křehký! Musíš při jeho přenášení dávat velký pozor, abys s ním o něco neklepnul a tím ho nerozbil.

NAS stanice

Posledním z úložišť jsou NAS stanice. Jsou to větší krabičky, ve kterých se nachází více disků. Na nich máš tak spoustu místa na své fotky, dokumenty, videa i hudbu. K těmto úložištím se nejčastěji připojíš přes síť. Nepotřebuješ tak žádné kabely, které by překážely nebo omezovaly.

Cvičebnice

Aplikace je dostupná po přihlášení v roli „student“.

Metodika výuky

Tento text je dostupný pouze pro vyučující, kteří mají vytvořen účet.