FBI bude v říjnu v Karlových Varech, v Praze a v Olomouci

V říjnu proběhne Festival bezpečného internetu – FBI. Jedná se o pásmo odborných konferencí, z nichž jedna se uskuteční 15. – 16. října v Karlových Varech (v Krajské knihovně Karlovy Vary). Akce proběhne v rámci Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti, ale zájemci se mohou na jednotlivá setkání registrovat už nyní. Hlavními organizátory jsou Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), sdružení CZ.NIC a CESNET, Vysoká škola AMBIS, a.s., a karlovarský spolek you connected.

FBI je zcela nový projekt, který má podporovat informovanost o problematice kybernetické bezpečnosti a ochrany těch, kteří patří v kyberprostoru k nejzranitelnějším – děti, dospívající a senioři.

Festival odstartuje 2. a 3. října v Praze, následně se přesune do Karlových Varů, kde se bude konat 15. – 16. října pod záštitou hejtmanky Karlovarského kraje paní Jany Mračkové Vildumetzové. Poslední akce se bude konat v Olomouci 21. října.

Konference je určena především pracovníkům bezpečnostních týmů, osobám věnujícím se problematice práva, informačních technologií a bezpečnosti a také vysokoškolským pedagogům. Setkání se zaměří na vzájemnou propojenost dvou světů – práva a technologií. Hlavním tématem také bude on-line bezpečnost koncových uživatelů. Program bude určen nejen široké veřejnosti, ale také školám a pedagogickým pracovníkům, zaměstnancům veřejné správy, preventistům nebo studentům vysokých škol. Cílem rovněž je upozornit návštěvníky, aby dbali o svou on-line bezpečnost a byli si vědomí toho, co je může na Internetu ohrozit a jak postupovat, pokud se stanou obětmi.

Do všech měst jsou zváni pedagogové mateřských, základních a středních škol, dále metodici prevence a studenti pedagogických fakult a konečně také policisté obvodních oddělení Policie ČR. Zatímco pedagogové se seznámí s celou řadou preventivních a osvětových aktivit a naučí se s nimi pracovat ve výuce, policisté se zaměří na správné postupy při řešení trestných činů v kyberprostoru. Chybět nebudou ani praktické ukázky. Programy pro pedagogy i policisty obohatí nejen přední uznávaní odborníci, ale i speciální hosté, mezi nimiž nebude chybět například zástupce americké Federal Bureau of Investigation (FBI) nebo dokumentarista Vít Klusák. Programy avizovaných konferencí pro vás připravuje NÚKIB ve spolupráci se spolkem you connected, který se již několik let věnuje vzdělávacím a osvětovým aktivitám, jejichž cílem je ochránit veřejnost v online prostředí a naučit ji bezpečnému chování.

Na všechny konference je nutné se přihlásit. Registrační formuláře a další informace spojené s Festivalem bezpečného internetu jsou k dispozici na webových stránkách www.konfest.cz. Vstupy na všechny konference jsou zdarma.

Festival bezpečného internetu finančně podpořila společnost O2 Czech Republic a.s. , Karlovarský kraj a další partneři.

Jste škola a přemýšlíte o vzdělávací akci pro své žáky?