O projektu

Projekt Internetem Bezpečně si formou různorodých vzdělávacích aktivit klade za cíl zvýšit povědomí uživatelů o rizicích v internetovém prostředí. Reaguje na nové hrozby v oblasti bezpečnosti v online prostředí, o kterých informuje na svých webových stránkách a vzdělávacích akcích. Tímto se snaží předcházet následkům těchto hrozeb, případně snížit množství protiprávního jednání páchaného v kyberprostoru.

Projekt se snaží být inovativní a používá nové výukové metody, trendy a interaktivní přístupy v rámci svých vzdělávacích akcí. Obsahem vzdělávacích aktivit jsou praktické ukázky kybernetických hrozeb společně s konkrétními návody, jak se chránit.

Mezi hlavní cílové skupiny projektu patří děti a mládež, rodiče, handicapovaní, pedagogové, specialisté v oblasti prevence, zaměstnanci OSPOD, pracovníci bezpečnostních složek atd.

Realizátorem projektu je nezisková organizace you connected, z.s.

 

Mezi hlavní vzdělávací aktivity projektu patří:

  • provoz webových stránek internetembezpecne.cz
  • facebooková stránka Internetem Bezpečně
  • realizace odborných přednášek pro laickou i odbornou veřejnost
  • vydávání odborných publikací a dalších podpůrných vzdělávacích materiálů
  • organizace odborných konferencí.

Co jsme zatím dokázali?

Zakladatelé spolku v minulosti aktivně spolupracovali na řadě projektů, které se tímto tématem zabývaly, např. na těchto projektech:

  • 2015 – 2016 – Biblio Karlovy Vary, z. s. – projekt Bezpečně v online prostředí (vzdělávací kurz pro veřejnost, vzdělávací materiály, přednášky pro děti). Partnerem projektu byla Krajská knihovna Karlovy Vary.
  • 2016 – 2017 – Biblio Karlovy Vary, z. s. – projekt „Bezpečně v online prostředí pro děti a mládež, vč. dětí žijících v dětských domovech a v SOS vesničce v Karlovarském kraji“ (15 x přednáška pro uvedené organizace, vzdělávací materiály).  Partnerem projektu je Krajská knihovna Karlovy Vary.

TÝM PROJEKTU INTERNETEM BEZPEČNĚ

Roman-Kohout-Internetem-Bezpecne

Roman Kohout

zakladatel projektu

Otec projektu studoval na Střední průmyslové škole v Ostrově, obor silnoproudá elektrotechnika. Od roku 2002 je příslušníkem Policie ČR, kde se specializuje na vyšetřování kybernetické trestné činnosti. Od roku 2013 se věnuje preventivní činnosti na základních a středních školách v Karlovarském kraji.

Michaela-Koziskova-Internetem-Bezpecne

Michaela Kožíšková

manažer projektu

Spoluzakladatelka projektu Internetem Bezpečně. Studovala na Západočeské univerzitě v Plzni, obor Podniková ekonomika a management (2001). Od roku 2003 pracuje jako projektová manažerka v Krajské knihovně v K. Varech. Téma bezpečnost v online prostředí ji velice zajímá, proto s nadšením realizuje tyto projekty a shání na ně finanční prostředky. Má ráda dlouhé procházky se svým psem a vysokohorskou turistiku.

Sandra-Kubickova-Internetem-Bezpecne

Sandra Kubíčková

grafik

Vystudovala grafický design na Průmyslové škole keramické a sklářské v Karlových Varech. Pracuje v tiskárně jako manager zakázek a grafickému designu se nyní věnuje pouze pod projektem Internetem Bezpečně. Většinu svého času tráví kreslením, malováním či studováním tetování.

Ondrej-Huk--Internetem-Bezpecne

Ondřej Huk

webmaster

Web developer, HTML a CSS kodér internetových prezentací.  Po řadě let sbírání zkušeností prací pro velké a střední podniky, převzal iniciativu a stal se freelancerem (podniká na vlastní noze) a zároveň digitálním nomádem. Jinými slovy cestuje a pracuje u toho zároveň. Internet je nedílnou součástí jeho pracovního i osobního života a tak není divu, že s nadšením podílí na projektu Internetem bezpečně.

KDO ZA PROJEKTEM STOJÍ

Projekt Internetem Bezpečně je realizován spolkem

you connected, z.s.

Počerny 146, 360 17 Karlovy Vary

IČO: 05436478
číslo účtu: 276970139/0300

Jste škola a přemýšlíte o vzdělávací akci pro své žáky?