Pozvánka na Cybershow v Karlových Varech

Dne 10. 11. 2020 se bude v Krajské knihovně Karlovy Vary konat odborná vzdělávací akce s názvem Cybershow. „Dopoledne od 9 hodin bude show určena pro odbornou veřejnost z řad pedagogů, preventistů, vychovatelů a dalších a odpoledne od 17 hodin bude akce pro laickou veřejnost z řad rodičů, seniorů a dalších zájemců. Vstup na obě akce je zdarma, je nutné se registrovat na webových stránkách www.fbifest.cz „ sděluje Michaela Kožíšková, projektová manažerka spolku you connected, který akci připravuje.

A co je vlastně Cybershow? Žádné suché teoretické vysvětlování pojmů, jakými jsou například keylogger, ransomware, malware a roubleshooting, ale skutečná show plná názorných ukázek a hackování v reálném čase, přímo před očima účastníků akce. Proč jsou nebezpečné volné wi-fi sítě? Jak dobře ochránit Vaši síť? Kolik práce dá hackerovi proniknout do Vašeho routeru, počítače či mobilního telefonu? Proč antivirus nemusí stačit?

Proč a jak by někdo kradl Vaši identitu? To vše vysvětlí a také předvedou přední odborníci v oblasti kybernetiky – specialista na internetové bezpečí Roman Kohout a hacker Otakar Klepš.

Akci v Karlových Varech organizuje karlovarský spolek you connected, který se již od roku 2015 specializuje na realizaci vzdělávacích akcí zaměřených na kybernetickou bezpečnost veřejnosti. Významným partnerem je Krajská knihovna Karlovy Vary. Akce se bude konat pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje pana Mgr. Kubise.

Cybershow je součástí celé řady vzdělávacích akcí, které budou realizovány v rámci Festivalu bezpečného internetu. Hlavním koordinátorem akcí je Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost. Partnery festivalu jsou O2, CESNET, CZ.NIC, Ambis, CZ.NIC, e-bezpečí a další.

Cílem celého Festivalu bezpečného internetu je přinášet návštěvníkům trendy a rady z oblasti kybernetické bezpečnosti, které mohou uplatnit v osobním i profesním životě. Na své si přijdou IT pracovníci, právníci, ale i učitelé nebo rodiče. Letošní festival zavítá například do Prahy, Karlových Varů, Olomouce nebo třeba Uherského Hradiště či Hradce Králové.

Kompletní výpis událostí, které k letošnímu festivalu patří, je od zveřejněn na webových stránkách www.fbifest.cz. Veškeré aktivity, které jsou pod hlavičkou festivalu, jsou pro návštěvníky bezplatné.

S letošním ročníkem festivalu spojily svou tvář i některé osobnosti české kulturní a sportovní scény, které přispějí k jeho propagaci. Ambasadorství bez nároku na honorář přijali Ewa Farna, Martina Sáblíková a Ladislav Špaček.

Jste škola a přemýšlíte o vzdělávací akci pro své žáky?