CYBERSHOW 2020 – Ostrov

Kdy

13. 10. 2020
17:00 - 22:00

Kde

Dům kultury Ostrov
Mírové nám. 733, Ostrov

Cena

ZDARMA

Pozvánka na Cybershow do Kulturního domu v Ostrově

V úterý 13. 10. 2020 se budou Kulturním domě v Ostrově konat dvě akce s názvem Cybershow. Od 17 hodin bude tato zajímavá interaktivní přednáška určena pro děti a mládež, od 20 hodin bude zvána laická veřejnost, především rodiče, senioři a další zájemci. Cybershow je součástí projektu Města Ostrov s názvem Město Ostrov – bezpečně v online prostředí, který je realizován ve spolupráci s Městskou policií v Ostrově a karlovarským spolkem you connected, který se již od roku 2015 specializuje na realizaci vzdělávacích akcí zaměřených na kybernetickou bezpečnost veřejnosti. Projekt finančně podpořil Karlovarský kraj.

Cílem těchto vzdělávacích akcí je naučit veřejnost bezpečnému chování v online světě, poznat rizika a hrozby na internetu a předcházet tak nebezpečí, která zde hrozí.

A co je vlastně Cybershow? Žádné suché teoretické vysvětlování pojmů, jakými jsou například keylogger, ransomware, malware a troubleshooting, ale skutečná show plná názorných ukázek a hackování v reálném čase, přímo před očima účastníků akce. Proč jsou nebezpečné volné wi-fi sítě? Jak dobře ochránit Vaši síť? Kolik práce dá hackerovi proniknout do Vašeho routeru, počítače či mobilního telefonu? Proč antivirus nemusí stačit? Proč a jak by někdo kradl Vaši identitu? To vše vysvětlí a také předvedou přední odborníci v oblasti kybernetiky – hacker Otakar Klepš a specialista na internetové bezpečí Roman Kohout.

Vstup na obě akce je zdarma. Na akci je tedy možné přijít rovnou, bez vstupenky.

Orientační časový plán

-
od 17.00 hod. - Cybershow pro děti a mládež
-
od 20.00 hod. - Cybershow pro laickou veřejnost, rodiče, seniořy a další zájemce

KAM NA AKCI DORAZIT

X
Děkujeme za potvrzení Vaší registrace.
Město Ostrov

Pořadatel

Město Ostrov

Jste škola a přemýšlíte o vzdělávací akci pro své žáky?