KURZ: JAK CHRÁNIT SVÉ DÍTĚ V ONLINE PROSTŘEDÍ

Kdy

21. - 28. 11. 2018
16:30 - 19:30

Kde

ZŠ Bochov
Okružní 367, Bochov

Cena

Zdarma

Seminář se skládá ze dvou samostatných přednášek.

První přednáška, kterou lze s nadsázkou nazvat „připravme dětem bezpečné hřiště“ seznamuje rodiče zejména s obecnými nebezpečími internetového prostředí s jednoduchými návody, jak se těmto nebezpečím vyvarovat. Dále přednáška uvede jednoduché způsoby jak zabezpečit svá zařízení a svou domácí počítačovou síť.

Ve druhé přednášce lektor představí nejpoužívanější sociální sítě a způsoby chování dětí v nich. Uvede rizika online komunikace a to od kyberšikany, kyberstalking, až po sexting nebo kybergrooming. Napoví, jak na dítěti poznat „že se něco děje“ a jak situace, kdy se dítě stane obětí kybernetického predátora řešit. Podrobněji je věnována část „digitální stopa“, zejména se zaměřením na to, jaký může mít vliv na život (nejen) dítěte v budoucnosti, ale jak ji kontrolovat nebo odstranit závadový obsah.

V průřezu těchto přednášek lektor seznámí účastníky s nežádoucími jevy, se kterými se dítě v souvislosti s online prostředím může setkat. Řeč bude o pornografii, hraní počítačových her nebo závislosti na IT technologiích.

 

Lektor: Roman Kohout, specialista na kybernetické prostředí

Orientační časový plán

21.11.2018 - 16.30
1. část kurzu
28.11.2018 - 16.30
2. část kuzu

KAM NA AKCI DORAZIT

X
Děkujeme za potvrzení Vaší registrace.
you connected, z.s.

Pořadatel

you connected, z.s.
E-mail
info(at)youconnected.cz
Webová stránka
http://www.youconnected.cz

Jste škola a přemýšlíte o vzdělávací akci pro své žáky?