Jak by se ti změnil život, kdyby zmizel internet? Trend Micro v soutěži upozorňuje mladé Čechy na výzvy současnosti

Trend Micro přináší již potřetí soutěž What’s Your Story do České republiky. Chce tak rozšířit diskuzi o bezpečnosti na internetu i mezi mladými.

Společnost Trend Micro, globální lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti, 1. března oficiálně spustila už třetí ročník české verze mezinárodní soutěže What’s Your Story? pro mladé. Výzvou pro letošní ročník soutěže je vytvořit působivé video na téma: „Jak by se změnil tvůj život, kdyby zmizel internet?“. Ať už jim při té představě naskočí husí kůže, nebo se zaradují, společnost Trend Micro doufá, že povzbudí kreativitu soutěžících při úvahách nad některými z největších výzev, kterým dnes na internetu čelíme, včetně obav o soukromí, šíření fake news a dezinformací či kyberšikany.

„Nacházíme se v kritickém bodě historie, kdy se společnost stává stále závislejší na internetu a službách, které zprostředkovává. Žijeme v digitální době, kdy děti zacházejí s telefony, tablety či počítačem již v útlém věku. Profily na sociálních sítích má dnes už skoro každý, kontrola věku na webových stránkách často nefunguje. V předchozích ročnících soutěže jsme se věnovali zejména tomu, jak udělat internet bezpečným prostředím pro všechny. Letos chceme zaujmout poněkud odlišný přístup a upozornit na výzvy, kterým by mladí lidé při neexistenci internetu čelili. Mluvíme o generaci, která se do doby internetové již narodila a často si svůj život bez internetu nedokáže ani představit. O to více se těšíme na videa, která soutěžící vytvoří,“ říká Martina Vlčková, koordinátorka soutěže What’s Your Story společnosti Trend Micro.

What’s Your Story má již několikaletou tradici v zemích jako USA, Irsko nebo Kanada, kde se zapojují stovky studentů a škol. I letos chce proto společnost Trend Micro v České republice znovu otevřít diskuzi o bezpečnosti v online světě. Se soutěží What’s Your Story se budou moci setkat také všichni účastníci pražského Utuberingu.

Soutěž je otevřena pro studenty od 15 do 23 let. Své video mohou přihlásit do 17. května na oficiálních stránkách soutěže. Videa pak bude hodnotit porota složená z členů partnerských společností a sdružení, které akci podporují. Mezi partnerské organizace letošního ročníku patří Internetem Bezpečně, Jednota školských informatiků, Národní ústav kybernetické a informační bezpečnosti a Replug Me.

Hlavní cenou soutěže What’s Your Story je iPad Pro. Kromě hlavní ceny budou mít ale finalisté soutěže také možnost nahlédnout do prostor Trend Micro a dozvědět se více o tom, jak konkrétně společnost Trend Micro usiluje o bezpečnější internet a ochranu uživatelů.

Závazek společnosti Trend Micro k internetové bezpečnosti dětí a rodin

Aby společnost Trend Micro podpořila svou vizi, zabezpečit svět pro výměnu digitálních informací, usiluje o změnu tím, že využije své odborné znalosti, aby se svět jako takový stal lepším místem. Společnost se zavázala učinit z internetu skvělé místo pro mladé lidi na celém světě prostřednictvím celosvětového dobrovolnického programu pro zaměstnance, grantů a darů způsobilým organizacím a partnerství s těmi, kdo sdílejí jeho vizi a poslání. Tipy, nástroje a rady společnosti Trend Micro pro internetovou bezpečnost najdete na stránce Internetová bezpečnost pro děti a rodiny.

O společnosti Trend Micro

Trend Micro Incorporated je celosvětový lídr v oblasti řešení internetové bezpečnosti, který pomáhá zajišťovat bezpečnou výměnu digitálních informací. Inovativní řešení značky Trend Micro poskytují koncovým uživatelům, podnikům a státním institucím vícevrstvou ochranu data center, cloudového prostředí, sítí a koncových bodů. Všechny produkty spolu bezproblémově kooperují, sdílejí informace o bezpečnostních hrozbách a poskytují komplexní ochranu s jednotným přehledem a správou a zajišťují lepší a rychlejší ochranu. S více než 6000 zaměstnanci ve více než 50 zemích světa a nejmodernější bezpečnostní infrastrukturou poskytuje společnost Trend Micro firmám bezpečí v propojeném světě. Více informací naleznete na http://www.trendmicro.com.

Jste škola a přemýšlíte o vzdělávací akci pro své žáky?