První videospot projektu: Kybergrooming

1/2018

První krátké video vytvořené v rámci projektu Internetem Bezpečně bylo zveřejněno právě dnes, na Den dětí, organizací you connected, z.s., Městem Aš a Městským domem dětí a mládeže Sluníčko Aš.  Video upozorňuje na nebezpečný patologický jev, tzv. Kybergrooming, neboli psychická manipulace dítěte dospělým. Ve videu si zahráli reální obyvatelé Aše a komentář načetl známý herec a moderátor Petr Rychlý.

Ke Kybergroomingu dochází prostřednictvím moderních komunikačních technologií, s cílem získat důvěru dítěte, vylákat jej na osobní schůzku a zpravidla ho sexuálně zneužít, či mu jinak ublížit.

 Až 94% mladých Čechů ve věku 16-24 let tráví svůj čas na internetu prakticky denně. Každý den využívají internet také vysokoškoláci a lidé v zaměstnání. Je tedy zapotřebí naučit se s ním bezpečně žít a znát možná rizika spojená s jeho používáním.

Internet je již nedílnou součástí života většiny z nás. Se stejnou samozřejmostí, jako jsme se naučili, nestrkat prsty do elektrických zásuvek a nesahat na rozpálený gril, bychom se měli naučit bezpečně chovat ve virtuálním prostředí a tím chránit sebe a své blízké. Doufáme, že k osvětě a prevenci nebezpečných patologických jevů na internetu pomůže i naše video.

Naučme se používat internet bezpečnějším způsobem!

Za realizační tým

Roman Kohout
Miroslava Petříková DiS.
Eva Holečková

Reportáž televize MWTV

Jste škola a přemýšlíte o vzdělávací akci pro své žáky?