WWW.NABERTEKURZ.CZ: Skupinový chat s Vítem Procházkou na téma GAMING

Hrajete vy, Vaše děti, partneři nebo blízcí videohry? Věděli jste, že se za videohry utratilo v České republice v loňském roce 3,6 miliardy korun? Čím myslíte, že to je?
Slyšeli jste třeba o mikrotransakcích?

Projekt Naberte kurz pracuje s tématem, jak se prvky hazardních her promítají do moderních videoher, a to ať už na PC, Xboxu, Playstationu nebo třeba Nintendu. Navázali jsme spolupráci s kolegou Bc. Vítem Procházkou, který se zaměřuje právě na gaming – hraní videoher. Pan Procházka přijal pozvání a zúčastní se našeho skupinového chatu, který proběhne 31. 1. 2020 od 10:00 na webu www.nabertekurz.cz . Vysvětlí pojmy, které jsou s hrami spojené jako lootboxy, mikrotransakce nebo třeba skiny, a mají zásadní vliv na částky do hry vložené. Videohry tedy nemusí ovlivňovat Vás či Vaše blízké pouze s ohledem na čas u hry strávený, ale zároveň se mohou stát, díky svému nastavení, ekvivalentem například výherních automatů. Suma za nákup samotné hry se ani zdaleka nemusí rovnat konečným financím do hry vloženým.

„V posledních letech se ve videohrách objevují hazardní prvky a můžeme na ně narazit nejen u mobilních her, ale i ve hrách, které na první pohled vypadají zcela nezávadně, jako FIFA nebo NBA,“ říká Procházka.
Projekt Naberte kurz v loňském roce představila Společnost Podané ruce o.p.s.; organizace, která se zabývá problematikou gamblerství už přes deset let. Cílem projektu je snižování rizik spojených s hazardním hraním ať v kamenné provozovně nebo v online prostředí.

V Naberte kurz pracujeme s filozofií harm reduction neboli snižováním rizik způsobených hraním hazardních her. Cílem je poskytnout pomoc při hledání možností řešení konkrétních situací. Služby mohou využít jak hráči, tak blízcí. Jsme schopni poradit, vyslechnout, nasměrovat na jiné odborníky, nebo přímo nakontaktovat.

Pracujeme s lidmi, kteří s hraním zkušenost nemají, ale zajímají se o tuto oblast. Hráčům poté pomáháme snižovat rizika ze samotného hraní a sázení, tak aby jim co nejméně narušovalo běžný život. Rovněž podporujeme návrat do života bez hazardu a nabízíme podporu v případě relapsu.

U nás můžete čerpat podporu ať už v tom, jak pracovat s prevencí, zásadami bezpečného hraní, přes rozpoznání signálů, kdy je něco špatně, až po možnosti hledání cest, jak závislost porazit.

 

www.nabertekurz.cz
+ 420 773 774 373
https://www.facebook.com/nabertekurz.cz/

Jste škola a přemýšlíte o vzdělávací akci pro své žáky?